bado11970 Tortum Şenyurt beldesi doğumlu olan Ahmet ÖZÇELİK, ilk, orta, lise ve üniversite öğrenimini memleketi Erzurum’da tamamladı. Askerlik görevini Gaziantep’te yerine getirdikten sonra uzun yıllar özel bir şirkette satış pazarlama alanında başladığı görevi dolayısıyla kısa sürede Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde pek çok yerde bölge ve şube müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra aynı şirkette Karadeniz Bölge Müdürlüğünde yer aldı.

2003 yılında Trakya ve Marmara’daki şirketin yan kuruluşuna Genel Müdür olarak atandı. Bu bölgede sürdürdüğü aktif faaliyetler sonrası görevinden istifa ederek Erzurum Cağ Kebabını daha geniş kitlelere tanıtmak, sevdirmek ve bu lezzeti daha geniş bir çerçevede insanların hizmetine sunmaya karar vererek, ilk  Baba Dostu Cağ Kebap Salonu’nu İstanbul Şirinevler’de hizmete açtı.

Özçelik iş yerinin adını neden BABA DOSTU olarak belirlediğini ise şöyle anlatıyor:

“Benim dedemin babası köyde hatırı sayılan insanların başında gelen bir kişiymiş. Ekonomik durumu çok iyi olmamasına rağmen köyümüze gelen yabancıları çok iyi derecede ağırlar ve misafirperverlikten büyük hoşnutluk duyarmış.

Misafir kalan insanlar dedem hakkındaki memnuniyetliklerini her gittikleri yerlerde ve konuşma ortamlarında dile getirirlermiş. Bu alışkanlık dedemde de devam etmiş.

Bu vesile ile beni gören köylüler ve civar köylerin büyükleri benim kendimi tanıtmamdan sonra geçmiş günleri yad ederek bana, ‘Biz seninle baba, ata dostuyuz’ derlerdi ve bu beni son derece duygulandırır ve mutlu ederdi. Bu vesile ile işyerimin adının BABADOSTU olmasını istedim”

Baba Dostu, bugün Cağ Kebabı denilince ilk akla gelen müstesna bir yer olmanın yanısıra yükselişini ve büyümesini sürdürmektedir.